Dlaczego materac dla starszego dziecka (Junior) jest taki ważny?
21/10/2018 Opublikowano

Dlaczego materac dla starszego dziecka (Junior) jest taki ważny?

Kiedy rodzi się dziecko idziemy do sklepu z artykułami dziecięcymi i kupujemy materac niemowlęcy do łóżeczka szczebelkowego. Z tym nie ma żadnych problemów. Wiele sklepów internetowych, w tym np. polskiematerace.pl czy mjakmaterac.pl oferują wiele ciekawych propozycji dla tej najmniejszej grupy wiekowej +. Gorzej wygląda wybór materaca, kiedy dziecko nie jest już takie małe i zaczyna mu brakować przestrzeni we własnym łóżeczku. Ten wybór dla rodziców wcale nie jest taki łatwy. Zazwyczaj producenci łóżek pomijali tę grupę ,,starszaków” wpisując ją właściwie w segment materacy dla dorosłych w rozmiarach: 80/200 czy 90/200. Takie uproszczenie tematu wcale nie jest takie korzystne dla juniora. Dziecko ma zdecydowanie inne potrzeby w zakresie snu niż dorosły człowiek. Niewielu producentów materaców potraktowało ten aspekt tak poważnie jak Fabryka Materaców Hevea. Dla tej grupy wiekowej (2+) w ofercie producenta znaleźć można wiele propozycji różnorodnych materacy dla Juniora. Pozostaje pytanie, który będzie najlepszy?

Przede wszystkim warto wybrać taki materac, który posłuży dziecku co najmniej kilka lat i zapewni dziecku optymalne podparcie dla jego stale rosnącego kręgosłupa. Na uwagę zasługują materace lateksowe, zbudowane z bloku lateksowego lub tzw. zimnej pianki inaczej nazywanej pianką wysokoelastyczną. Na rodzimym rynku dostępnych jest wiele produktów tego typu, np. materace wysokoelastyczne. Warto jednak zwrócić uwagę, czy producent specjalizuje się w takich produktach, czy produkt posiada stosowne certyfikaty świadczące o bezpieczeństwie i jakości. Materac dla starszego Juniora powinien być średnio twardy. Najważniejsze, żeby stymulował kręgosłup w fazie wzrostu. Twarde lub zbyt miękkie materace mogą w przyszłości doprowadzić do wad kręgosłupa, które w późniejszej fazie życia mogą dać o sobie znać. Starajcie się nie wybierać dla swojego Juniora materaca słabej jakości, z byle jaką, tanią pianką. Warto zadbać o jego zdrowie w przyszłości i zainwestować w rozwój, dokonując właściwego wyboru materaca.

Warto również zwrócić uwagę na to z czego jest wykonany pokrowiec na materac. Najlepsze są te z oddychającej dzianiny z możliwością częstego prania (aspekt higieniczny). W tym specyficznym okresie życia dziecka higiena otoczenia pełni ważną rolę. Wiele dzieci ma zdiagnozowaną alergię. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się materace lateksowe, czyli zbudowane w całość z lateksu lub ze znacznym dodatkiem pianki lateksowej. Warto zwrócić uwagę na polskiego producenta HEVEA. Oferuje on w swoich produktach innowacyjny lateks z żelem silikonowym BLUE OCEAN. Ten nowatorski lateks pochłania nadmiar wilgoci a także posiada funkcję odświeżającą. Może także obniżać temperaturę na powierzchni materaca co w konsekwencji może korzystnie wpływać na komfort snu.

Producent Hevea oferuje całą gamę materacy w grupie wiekowej 2+. Wiele z nich tak jak np. kultowy materac Junior, Snudo, Junior Lux, Snudo Max czy Disney Junior Lux, jest wyrobem medycznym klasy I. Dobry materac z pewnością długo posłuży Twojemu dziecku. A co najważniejsze zapewni bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój. Dzieci mamy wyspane!

Zostaw komentarz

Reload

Wyślij