Materac dla juniora
03 March

Materac dla juniora

Segment odrębnych produktów wyposażenia pokoju dla dzieci w wieku 2+, 3+ to efekt doświadczeń wielu lat badań rynkowych, klinicznych i oraz wzrostu świadomości rodziców. Ten ostatni czynnik  - świadomość -  ma znaczenie decydujące i stanowi element coraz bardziej popularnego zdrowego stylu życia.

Segment odrębnych produktów wyposażenia pokoju dla dzieci w wieku 2+, 3+ to efekt doświadczeń wielu lat badań rynkowych, klinicznych i oraz wzrostu świadomości rodziców. Ten ostatni czynnik  - świadomość -  ma znaczenie decydujące i stanowi element coraz bardziej popularnego zdrowego stylu życia.

Większość rodziców, bardzo świadomych i pełnych wartościowej wiedzy – doskonale wie jak duże znaczenie dla zdrowia i rozwoju noworodka i niemowlęcia ma dobrze dobrany, elastyczny i antyalergiczny materac w łóżeczku szczebelkowym czy kołysce. Tymczasem w wieku 2-3 lat następuje czas decyzji i coraz częściej świadomego wyboru łóżka i materaca w wymiarze pośrednim – przeznaczonym dla dziecka 2+. Ten właściwy moment możemy uchwycić w chwili zakupu nowego fotelika samochodowego - przeznaczonego już dla dzieci o większej wadze. Dziecko jest cięższe, zmienia się proporcja wymiarów - już nie głowa jest największa i obniża się środek ciężkości ciała.  Kręgosłup, miednice, ramiona wymagają już zdecydowanie mocniejszego i stabilniejszego podparcia.

Materac dla niemowlaka – grupa wiekowa 0+ jest zaprojektowany z myślą o dzieciach nie przekraczających wagi 20 -30 kg, później winien być stosowany tylko warunkowo.  Niestety nie gwarantuje już odpowiedniego podparcia dla silnie rozwijającego się organizmu. Coraz bardziej ruchliwego malca ogranicza też rozmiar – najczęściej 120/60 lub 140/70.

Łóżko z materacykiem dziecięcym powinno się wymienić na większe głównie dlatego, że okres od ukończenia drugiego/trzeciego roku do nastolatka jest momentem intensywnego przyrostu wagi rozwoju układu kostnego oraz mięśniowego. Organizm tworzy konstrukcję, która będzie musiała dobrze funkcjonować przez kolejne dziesiątki lat. Przypominamy sobie o tym najczęściej dopiero po następnych 20-30 latach, kiedy wymieniając materac na kolejny zwracamy uwagę by był już naprawdę wygodny.

Zachęcamy do skorzystania z dużej oferty rozmiarów dla dzieci. Producenci wielu znanych marek - w tym już także polskich - oferują komplementarne wyposażenie sypialni dla malucha: łóżka, także piętrowe, stelaże, materace piankowe, lateksowe, kieszeniowe prześcieradła dopasowane do wymiaru łózka a także ochraniacze na materac. Bardzo często materace oferowane w tych kolekcjach mają dwie strony o różnych twardościach. Jest to rozsądne rozwiązanie, które pomaga łagodnie przyzwyczaić kręgosłup maluszka do bardziej elastycznego podłoża. Sprawdza się także w przypadku dzieci o dużym wzroście (utrudniającym korzystanie z łóżeczka 120/60) ale stosunkowo drobnej budowie ciała i mniejszej wadze. Kupując materac o zmiennych twardościach, należy pamiętać aby po kilku miesiącach, na ogół kiedy dziecko zacznie zgłaszać, że jest mu mniej wygodnie – odwrócić materac na stronę elastyczną przeznaczoną już dla silnie rozwijającego się organizmu.

W sklepach meblowych oraz magazynach internetowych takich jak np.: imaterac z wyposażeniem pokoju dziecięcego dostępnych jest aż 9 rozmiarów łóżek i materaców dla dzieci z grupy 2+. Rozmiarówka zaczyna się od 160/70, poprzez 160/80, 160/90, większe rozmiary 180/80, 180/90, 190/80, 190/90 po klasyczne "jedynki" 80/200 i 90/200.

Zostaw komentarz

Reload

Wyślij