Materac z lateksem Hevea Bio Bamboo Junior

677,00 zł

Dostępne opcje

Płyta piankowa bez perforacji z pianki BIO o dużej gęstości i optymalnie dobranej twardości, wykonana z dodatkiem surowców odnawialnych, olejków roślinnych. Płyta piankowa BIO o grubości 7 cm (dla rozmiarów 120/60, 130/70, 140/70 i 160/70) oraz o grubości 10 cm (od rozmiaru 160/80 do 90/200 włącznie). Pianka jest wyprodukowana bez dodatków chlorofluorowęglowodorów (CFC) i lotnych rozpuszczalników organicznych. Wkład piankowy został z jednej strony obłożony płytą z elastycznego lateksu typu Ocean Blue grubości 3 cm (dla rozmiarów od 120/60 do 160/70). Lateks zawiera żel silikonowy wchłaniający nadmiar wilgoci z otoczenia materaca – zapobiega uczuciu spoconej skóry, poprawia mikroklimat i chroni wnętrze materaca przed pojawieniem się grzybów i pleśni. Przy rozmiarach od 160/80 włącznie do 90/200 wkład z pianki uzupełniony jest jednostronnie warstwą lateksu Bio Climataleks. Innowacyjny lateks Bio Climalateks posiada zwiększoną ilość mikrokanalików wymuszających stałą i efektywną wymianę powietrza wewnątrz materaca. Jest nasączony żelem aloe vera łagodzącym podrażnienia skóry i działającym antybakteryjnie i tonizująco. Pokrowiec zewnętrzny z dzianiny pikowanej włókniną klimatyzowaną. W składu dzianiny pokrowca znajduje się przędza wykonana z wiskozy bambusowej. Jest ona bardzo wytrzymała i jednocześnie miła w dotyku. Bamboo wchłania nadmiar wilgoci z otoczenia lepiej niż bawełna. Nadmiar wilgoci jest następnie oddawany w małych dawkach do otoczenia w momencie zmian wilgotności powietrza. Wiskoza bambusowa jest odorochłonna. Pochłania większość zapachów z otoczenia i wydala je podczas czyszczenia lub prania. Nadaje pokrowcom właściwości bakteriostatyczne. Tworzy niegościnne środowisko dla drobnoustrojów i roztoczy. Jest całkowicie antyalergiczna. Można prać stosując programy dla dzianin delikatnych w temp. do 60 st.C. Certyfikat Eko-Tex Standard 100. Wkład z pianki o wysokiej gęstości zapewnia trwałość produktu i oferuje optymalne podparcie kręgosłupa. Skład dzianiny bamboo – włókno bambusowe 31% / pe 69%. Waga materaca od 3 kg (120/60 cm) - 10 kg (200/90). Wysokość materaca 11-15 cm. Produkt we wszystkich wariantach i rozmiarach uzyskał pozytywną Opinię IMID Op-5099/2018.

ZASTOSOWANIE: łóżeczka i tapczany dziecięce i młodzieżowe oraz łóżka piętrowe, waga użytkownika do 30kg (rozmiary 120/60-160/70) i 70 kg (rozmiary od 160/80 do 90/200).

UWAGI: materac twardy i średnio-twardy, dwustronny, dwie strony użytkowe. Strony bezstrefowe. Twarda dla dzieci mniejszych (2+) i średnio-twarda, obłożona lateksem dla dzieci starszych i o większej wadze. Możliwość wykonania rozmiarów nietypowych w obrębie standardowej oferty. Warstwy materaca ułożone bez użycia kleju. Możliwość zamiany stron pianek dla wydłużenia życia produktu. Climalatex ze stroną gładką i masującą, wg indywidualnych upodobań klienta. Nie zginamy i nie rolujemy do transportu. Rekomendowany do każdego rodzaju stelaża. Kolor zastosowanego wkładu piankowego może się różnić od pokazanego na zdjęciu – bez wpływu na jakość produktu.

Linia produktu materace z lateksem
Producent Hevea
Kolekcja Bio Bamboo Junior
Gwarancja 2 lata
Grupa wiekowa 2+ i 7+
Twardość H2 (średnio twardy)
Wysokość 15 cm
Czas realizacji 7 dni

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

11 innych produktów w tej samej kategorii: